DREAMLANDIA
,,Plníme detské sny“

Naša filozofia

,,Dieťa je ten, kto určuje cestu." Mária Montessori


Snažíme sa v každej našej aktivite vychádzať z dieťaťa. Veríme, že deti nám najlepšie vedia ukázať a povedať, čo potrebujú a  čo ich baví. Deti majú prirodzene v sebe chuť spoznávať svet, dozvedať sa nové veci, experimentovať, učiť sa a zabávať sa, my sa snažíme podporiť ich prirodzenú chuť  a kreativitu, byť ich partnermi a oporou pri nadobúdaní nových skúseností. Práve vlastná aktivita a skúsenosť sú pre nás kľúčové pri získavaní nových informácií a budovaní základu poznania.

Radi sa od detí učíme a necháme sa nimi inšpirovať pri vymýšľaní hier a programov. Veľkým vzorom sú pre nás koncepty ako Montessori metóda, rešpektujúci prístup, koncept kontinua, kontaktný prístup, nevýchova a mnoho ďalších prístupov k výchove, ktoré berú ohľad na dieťa, vytvárajú prirodzené hranice a holisticky rozvýjajú osobnosť. Deťom sa snažíme ponúkať podnety pre všetky ich zmysly, zapojiť nielen ich myseľ ale i telo pri rôznych aktivitách. Naše dni s deťmi pre nás nie sú len pracovnými záležitosťami, kedy sa držíme povinného plánu a deti ho nejako prečkajú. Našou snahou je dňom dať zmysel a naplniť ich doboru energiou, pozitívnym zážitkom a novou skúsenosťou.

Dôležité je pre nás vidieť úsmev na detských tvárach, vzbudiť ich vnútornú motiváciu a dopriať im čo potrebujú. Naše aktivity sa snažíme čo najviac spájať s prírodou a ,,trávením času vonku".Práve prírodu pokladáme za najprirodzenejšie prostredie pre dieťa.

   

Sme presvedčení, že pre deti je najprirodzenejšia aktivita hra, deťom pre to radi nechávame priestor na "vyhranie sa". Radi sa hráme s nimi ich vlastné hry, inšpirujeme ich k vymýšlaniu nových a zoznamujeme ich so zaujímavými spoločenskými hrami. Do našich aktivít radi zapájame aj súťaže. Je nám jasné, že väčšina detí ma práve zo súťaží strach a nemajú ich radi a iné ich naopak milujú a nevedia sa dočkať novej výzvy. My sme rovnakí :) Jeden súťaže miluje a potrebuje víťaza druhá je rada, že sa zapojí... Na súťaženie máme ale rovnaký pohľad - je úžasné prekonávať rôzne prekážky a hlavne samého seba, deti sa snažíme nenásilne stavať pred rôzne tímové a individuálne výzvy, ktoré následne sami ohodnotia. Deti tak nezažívajú stres, skalamenie a delenie na ,,tých dobrých" a ,,tých zlých" ale vidia svoj vlastný progres a môžu byť na seba hrdí aj za to, že to jednoducho len vyskúšali. Deti vedieme k férovosti, často zažívame krásne chvíle, kedy deti samé uznajú, že niekto iný bol rýchlejší alebo skočil ďalej - ocenia ho a sami majú motiváciu prekonať svoj vlastný výkon, aby nabudúce dokázali viac.

V dnešnom svete plnom komplikácii, striktných pravidiel a problémov sa snažíme vytvoriť miesto, kde je všetko možné. Snažíme sa veci čo najviac uľahčiť a spríjemniť deťom i rodičom.